Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: szrajber.jpg
    Size: 75.06 KB

Miło nam poinformować, że jednym z laureatów XXIII edycji konkursu Marszałka Województwa Łódzkiego na najlepsze rozprawy i prace dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim w roku 2022 został dr hab. Rafał Szrajber, prof. uczelni, nauczyciel akademicki Instytutu Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 

Uznanie zdobyła rozprawa habilitacyjna „Parowe Szczeliny – architektura wirtualnych światów jako przestrzeń interaktywnej opowieści”. 

Rafał Szrajber – adiunkt w Instytucie Architektury Wnętrz na Wydziale Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Architekt oraz badacz przestrzeni i światów wirtualnych. Twórca teorii wirtualnej rekonstrukcji dziedzictwa oraz koncepcji warstw nowoczesności jako zapisu doświadczenia człowieka w obcowaniu z technologią i nowymi mediami. Propagator i pionier rekonstrukcji dziedzictwa z wykorzystaniem silników gier wideo. Dyrektor kreatywny projektu SteamRift, w ramach którego zaprojektował uniwersum Parowych Szczelin oparte na dziedzictwie kulturowym Łodzi, zakwalifikowane w ramach Digital Cultures 2020 do kategorii Best of Poland. Kierownik projektów badawczych, w ramach których powstały prototypy gier: Flaneur, Game City, Last Secert oraz doświadczenie VR – ReVirtualisation. Ekspert w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1 Łódź – Miasto Kultury, odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej i spójnej programowo wizji wystawienniczej. Nagrodzony m.in. Złotym Medalem z wyróżnieniem na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia wynalazcze na arenie międzynarodowej oraz nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie tematycznie związane z województwem łódzkim. 

do góry