Sukcesy pedagogów

2

Miło nam poinformować, że dr hab. Jarosław Lewera, prof. uczelni został laureatem wyróżnienia honorowego w I Ogólnopolskim Konkursie Malarskim imienia Krzysztofa Grzesiaka (Lębork 2022).

Jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów spośród 260 artystów, którzy zgłosili do konkursu swoje prace. Finalnie wystawa konkursowa zaprezentowała 41 prac wyselekcjonowanych przez jury w składzie: Beata Ewa Białecka (artystka malarka), Lucjan Hanak (historyk sztuki), Ryszard Kul (artysta malarz) oraz Jacek Zdybel (profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku).

Wernisaż wystawy konkursowej, podczas którego ogłoszeni zostali laureaci, odbył się 4 listopada 2022 r. w lęborskiej Wieży Ciśnień (oddział Muzeum w Lęborku).

Jarosław Lewera – urodzony w 1972 roku w Pabianicach. Studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w latach 1994-1999. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego obronił w 1999 roku. Od 2000 roku pracuje w macierzystej uczelni, początkowo jako asystent w Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Andrzeja Sadowskiego, a od 2009 jako adiunkt. Od 2017 roku jest kierownikiem Pracowni Malarstwa, Inspiracje Rzeczywistością w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych. Autor dwudziestu wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany w konkursach malarskich w Polsce, m.in.: 4. Biennale Małych Form Malarskich, Toruń; Triennale Malarstwa – II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika  na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa; IV Triennale Martwej Natury, Sieradz; III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” BWA Rzeszów; VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdynia; II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz.

Więcej o konkursie: 

do góry