Sukcesy absolwentów

1
  • miniatura
    Filename: oliwia_mini.jpg
    Size: 62.46 KB
  • image.jpg
    Filename: image.jpg
    Size: 231.04 KB

Z dumą informujemy, że Oliwia Bilińska-Wawrzyniak została finalistką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – World of WearableArt w Nowej Zelandii. 

Do finału konkursu zakwalifikowało się pięć sylwetek z dyplomowej kolekcji projektantki zatytułowanej „My Alice”. Prace powstały w trzech pracowniach: projektowania kostiumów teatralnych prowadzonej przez dr hab. Izabeli Stronias, projektowania ubioru pod kierunkiem dr hab. Małgorzatę Czudak, oraz w pracowni mediów dekoracji tkanin u dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej.

Kolekcja „My Alice” jest autorską interpretacją świata z „Alicji w Krainie Czarów” – pełna teatralnych form, tekstylnych eksperymentów i emocjonalnych narracji. 

World of WearableArt to konkurs, który od lat przyciąga najbardziej kreatywnych projektantów z całego świata – od kostiumografów po artystów wizualnych. Zakwalifikowanie się do finału to ogromne wyróżnienie – w tegorocznej edycji udział wezmą twórcy z ponad 40 krajów. Gala finałowa odbędzie się już 19 września 2025 roku w Wellington.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na wrześniowy finał!

do góry