Sukcesy absolwentów

2

Absolwenci Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Sandra Skórka i Adam Bystrzycki – znaleźli się w finale (na tzw. krótkiej liście uczestników) w konkursie Global Design Graduate Show 2021. Serdecznie zachęcamy do głosowania na ich kolekcje! Głosowanie trwa do 12 października.

Global Design Graduate Show 2021 to realizowany we współpracy z GUCCI międzynarodowy konkurs skierowany do absolwentów kierunków artystycznych i projektowych. W tym roku swoje projekty przesłało aż 5211 studentów z całego świata, co czyni ten konkurs największą internetową wizytówką absolwentów kierunków artystycznych na świecie.

Sandra Skórka

Moja kolekcja toreb podróżnych powstała z fascynacji starymi, ręcznie robionymi kuframi podróżnymi firmy Louis Vuitton. Kolorowe skórzane torby podróżne z mojej kolekcji symbolizują nadzieję na otwarcie się świata i łatwe podróżowanie. Prezentuję je z czarną kolekcją ubioru zatytułowaną „Zamknięcie”, który nawiązuje do refleksji czasu izolacji w pandemii. Wszystkie torby wykonałam własnoręcznie, zaczynając od stworzenia konstrukcji i form. Następnie szyjąc, klejąc, nitując, skręcając i malując krawędzie. Torby podróżne składają się za pomocą nap, dzięki czemu możemy je łatwo rozpiąć i rozłożyć na płasko. Małe torebki po rozłożeniu wkładamy do torby podróżnej, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Walizkę możemy rozłożyć w ten sam sposób. Kolekcja składa się z pięciu zestawów, które osobno dają dziesięć pojedynczych torebek.

Promotor: dr hab. Katarzyna Wróblewska, prof.uczleni
Pracownia Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej

Głosuj tutaj:

Uwaga! Można oddać głos na więcej niż jednego uczestnika konkursu.

Adam Bystrzycki

Kolekcja "The Adores" to seksapil, elegancja, przepych, wyrafinowanie oraz fascynacja wybranymi ikonami pop kultury lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Nowa bezceremonialna i dosłowna koncepcja sensualności z graficznymi liniami sylwetek, zaakcentowanymi ramionami i sukniami wieczorowymi portretuje motyw Power Dressing, bezpośrednio odnosząc się do bogactwa stylu glamour. Wyrafinowany profil kolekcji idzie w parze z odwagą i siłą reprezentowaną w "Dynastii" oraz wolnością wyrazu jaką znamy z twórczości Madonny. Ten efekt został uzyskany za pomocą wielu materiałów, krzykliwych kolorów oraz dodatków; ciężkie kostiumowe broszki, drapowania i bogactwo w stylizacji sylwetek przenoszą odbiorcę kolekcji do dworskich wnętrz, natomiast delikatność piór i połyskliwość cekinów obrazują intymny buduar. Fundamentalnym uzupełnieniem asortymentu kolekcji są nadruki, w postaci całych sylwetek i dodatków. Przeskalowane i bogate w nasycone kolory nadruki nadają drapieżnego charakteru, podkreślając główne założenia odnośnie odwagi, ekstrawagancji oraz osobistej ekspresji. "The Adores" to wieczorowa kolekcja scenicznych propozycji, które rysują współczesną i autorską interpretacją stylu glamour oraz power dressing.

Promotor: dr hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. uczelni
Pracownia Projektowania Ubioru III

Głosuj tutaj:

Uwaga! Można oddać głos na więcej niż jednego uczestnika konkursu.

do góry