Filename: projekt.jpg

Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Projekt jest pokazem prac studenckich, które powstawały w roku akademickim 2019/2020 we wszystkich pracowniach projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas każdej edycji pojawia się wiele nowych, atrakcyjnych propozycji wzorniczych w takich dziedzinach jak: ubiór, tkanina, obuwia, biżuteria, projektowanie graficzne, architektura wnętrz czy wzornictwo przemysłowe.

Do tegorocznej 30. edycji Konkursu zgłoszono 58 prac. Przyznano Grand Prix i 3 nagrody regulaminowe oraz 7 wyróżnień i 15 nagród fundowanych.

Jury w składzie

1. Halina Zawadzka – projektantka, twórczyni marki Hexeline
  2. Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna i Dyrektor Kreatywna Elle Decoration
  3. Jacek Grabowski – architekt
  4. Maciej Trzebeński – Dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi
  5. Małgorzata Kania – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi
  6. Jacek Grudzień – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi

Grand Prix otrzymała:

Weronika Kempińska za pracę „Miejsce kontemplacji przyrody”, która powstała w Pracowni Projektowania Przestrzeni i Obiektów Wirtualnych dr. Rafała Szrajbera.

Serdecznie dziękujemy za ufundowanie Grand Prix firmie Atlas Sztuki Sp. z o. o.

logosy atlas sztuki 09a27

Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego zdobyła:

II nagrodę regulaminową zdobyła:

Olga Galińska za tkaninę „Gry zespołowe”, która powstała w Pracowni Druku na Tkaninie dr. Piotra Czajkowskiego

Nagroda Rektora ASP w Łodzi trafiła do:

Agnieszki Godlewskiej za kolekcję tkanin „Bez tytułu” wykonaną w Pracowni Mediów Dekoracji Tkanin dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej, prof. uczelni

Pierwsze wyróżnienie jury otrzymała:

Martyna Dyła za koncepcja instalacji sensorycznej „Tunel czasoprzestrzenny”, która powstała w Pracowni Projektowania Wnętrz Uniwersalnych dr. Rafała Szrajbera

Wyróżnienia jury otrzymali:

Luiza Mężyńska za kolekcję biżuterii „Zmienne emocje” wykonaną w Pracowni Projektowania Biżuterii dr. hab. Sergiusza Kuchczyńskiego.

Zofia Kłeczek za kolekcję tkanin „Flower Power” powstałą w Pracowni Projektowania Druku na Tkaninie I dr hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak prof. uczelni.

Aleksandra Bonikowska za dywan „Rug of Roses” wykonany w Pracowni Obiektu do Wnętrz, Dywanu i Gobelinu prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak.

Alicja Tkaczyk za kolekcję ubioru „PRXER” wykonaną w Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego dr hab. Anny Kuźmitowicz.

Katarzyna Czampiel za kolekcję tkanin „Harmonia Rytmu”, która powstała w Pracowni Projektowania Tkaniny Drukowanej prof. Krystyny Czajkowskiej.

Aleksandra Rysak za projekt zabawki sensorycznej dla dziecka „Urbo" przygotowany w Pracowni Procesów Projektowych dr Dominiki Drezner-Ilczuk.

Fundatorzy nagród wyróżnili następujące osoby:

Nagrodę Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa w Łodzi otrzymał zespół Julia Piekarska i Dominika Gacka

Nagrodę Galerii YES otrzymał Patryk Caban

Nagrodę Galerii YES otrzymała Angelika Kwiatkowska

Nagrodę Drukarni Oltom Sp.z o o. Sp. km otrzymał Patryk Caban

Nagrodę Miesięcznika Architektura-Murator otrzymała Weronika Kampińska

Nagrodę Galerii Sztuki w Legnicy otrzymała Justyna Kowalska

Nagrodę Drukarni Printroom otrzymał zespół Karolina Kołodziejczyk i Valerii Rud

Nagrodę Firmy Olimpia S.A. otrzymała Alicja Tkaczyk

Nagrodę Firmy Andropol S.A. otrzymał zespół Julia Piekarska i Dominika Gacka

Nagrodę Firmy Andropol S.A. otrzymała Katarzyna Glińska

Nagrodę Firmy Andropol S.A. otrzymała Olga Galińska

Nagrodę Firmy Alfa-Zeta Sp. z o. o. otrzymała Justyna Kowalska

Nagrodę Firmy LPP S.A. otrzymał zespół Julia Piekarska i Dominika Gacka

Nagrodę Łódź Design Festival otrzymała Ida Stańczyk

Nagrodę Firmy Tubądzin Management Group Sp. z o.o. otrzymała Ida Stańczyk

Kuratorem wystawy oraz komisarzem Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Projekt był dr hab. Przemysław Tomaszewski, prof. uczelni.

Podkomisarzami Konkursu byli: mgr Maja Bączyńska, mgr Elżbieta Biskup, mgr Karol Janiak, mgr Paulina Sadrak, dr Magdalena Walczak i mgr Mariusz Andryszczyk.

Projekt zaproszenia i plakatu wykonał Mariusz Andryszczyk.

Wszystkim nagrodzonym studentom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z wydarzenia - krótkiej relacji z przebiegu 30. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Projekt, który zostanie opublikowany na naszej stronie 11 grudnia 2020 roku.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

logosy wojewoda rau 59ec6logosy marszalek lodz schreiber 0324blogosy prezydent zdanowska 583d8

Patronat medialny objęli

logosy tvp lodz niebieskie 10b73logosy gazeta wyborcza2 eca67logosy kalejdoskop 2f965

logosy lodz kreuje 93f10

Fundatorzy nagród