Filename: 32-strzeminski-2022-projektowe-540x277px-d.jpg

Drodzy Studenci i Studentki ASP w Łodzi! Startujemy z kolejną edycją Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Projekt.

Do Konkursu mogą być zgłoszone prace z zakresu sztuki użytkowej: wzornictwa, architektury wnętrz, tkaniny, druku na tkaninie, dzianiny, ubioru, biżuterii i grafiki projektowej oraz innych form projektowych zawartych w programie dydaktycznym Akademii, powstałe w latach akademickich: 2020-2021 oraz 2021-2022, zrealizowane w ramach zajęć dydaktycznych.

Do konkursu przyjmowane są prace indywidualne oraz zespołowe.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

• I nagroda – Grand Prix – o wartości 5 000,00 zł
  • II nagroda – o wartości 2 500,00 zł
  • Nagroda Rektora ASP o wartości 2 000,00 zł

Oprócz nagród regulaminowych przyznane będą również nagrody ufundowane przez sponsorów, patronów lub partnerów konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są online poprzez formularz elektroniczny:

Termin zgłoszeń: do 4 listopada 2022 r.

Szczegółowe zasady uczestnictwa określa:

Regulamin konkursu

Wystawa zgłoszonych prac odbędzie się w przestrzeni Galerii Hol Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a zwycięskie prace zaprezentowane zostaną na wystawie laureatów, która odbędzie się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Harmonogram konkursu:

3 października – 4 listopada 2022 r. – przyjmowanie zgłoszeń konkursowych przez formularz online
5-6 listopada 2022 r. – weryfikacja formalna zgłoszeń
7–10 listopada 2022 r. – dostarczanie prac konkursowych do Działu Promocji (budynek CPM)
10, 14 i 15 listopada 2022 r. – montaż wystawy konkursowej w Galerii Hol (budynek CPM)
17 listopada 2022 r. – obrady Jury Konkursu
18 listopada 2022 r. – obrady fundatorów nagród
21 listopada 2022 r. – uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu
21-28 listopada 2022 r. – czas trwania wystawy konkursowej

28 listopada 2022 r. – demontaż wystawy konkursowej
I kwartał 2023 r. – wystawa laureatów konkursu

Komisarz Konkursu i kurator wystawy:
dr hab. Przemysław Tomaszewski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Podkomisarze:
mgr Aleksander Dynarek – Instytut Architektury Wnętrz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
mgr Dominika Walczak – Instytut Tkaniny i Stylizacji Wnętrz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
dr Magdalena Walczak – Instytut Biżuterii (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
dr Izabela Jurczyk – Instytut Projektowania Graficznego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
dr hab. Magdalena Samborska – Instytut Ubioru (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
dr Małgorzata Walaszczyk – Instytut Wzornictwa (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

W przypadku problemów technicznych z formularzem elektronicznym prosimy o kontakt pod numerem: kom. +48 604 635 729.

Pliki do pobrania:

Wzór rekomendacji pedagoga (rekomendacja wymagana w przypadku zgłoszeń studentów II roku pierwszego stopnia)

Wzór oświadczenia o podziale nagrody (oświadczenie wymagane w przypadku zgłoszeń zespołowych)

Tabela z danymi do ubezpieczenia prac (tabelę wypełniają wszyscy uczestnicy konkursu)