Filename: wydarzenie.png

Zapraszamy na wykład „Spojrzenie na czeską (i słowacką) scenę artystyczną. Instalacje, projekty materiałowe, multimedialne i partycypacyjne. Oczami Andrei Kaňkovské, doktorantki teorii sztuki i pedagogiki galeryjnej na Uniwersytecie Masaryka w Brnie”.

Wykład odbędzie się w środę 6 marca 2024 r. o godz. 12:00 w Kinie 3D (budynek CNiS).

Wykład będzie w języku angielskim.

Andrea Kaňkovská (Demek) jest absolwentką Wydziału Sztuki i Wzornictwa UJEP w Ústí nad Łabą (Pracownia Projektowania Szkła, Materiały Naturalne) oraz Wydziału Sztuk Pięknych VUT w Brnie (Pracownia Rzeźby). Studentka studiów doktoranckich w Katedrze Edukacji Artystycznej na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Teoria sztuki i pedagogika galeryjna). Tematem jej rozprawy doktorskiej jest „Współczesna innowacyjna edukacja galeryjna i transformacja pracy z publicznością (projekty partycypacyjne, artysta-edukator)”. Pracowała w Liceum Rzemiosła Artystycznego w Jihlavie jako prowadząca Pracownię Wystawiennictwa i kreacji przestrzennej. Kierowała Działem Edukacji Galerii Morawskiej w Brnie i pracowała w innych galeriach brneńskich. Jest członkiem zespołu organizacyjnego Brno Art Week. Zajmuje się mediacją sztuki, kuratorstwem, dramaturgią oraz własną twórczością. Od 2018 r. pracuje nad projektem Laboratorium Rzeźb (Facebook)

Zapraszamy!