Filename: mini.jpg
    Filename: 3.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg

Podczas uroczystej gali "Podsumowanie roku w biznesie", zorganizowanej 3 grudnia 2023 r. w łódzkim EC1, odbył się finał programu Startups Powered by Invest in Lodz, którego partnerem od lat jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

Nagrodę Rektora ASP w wysokości 3 000 zł otrzymał ECO CPR ONE PAGER za projekt ekologicznego, niskokosztowego manekina do nauczania pierwszej pomocy.

Nagrodę dodatkową w postaci grafiki (Bez tytułu, drzeworyt, 100x70 cm, 2015 r.) autorstwa dra Tomasza Kawełczyka, Prodziekana Wydziału Sztuk Pięknych ASP, otrzymał Animalhotels za aplikację, która ułatwia poszukiwanie opiekuna dla swojego pupila - "airbnb" dla zwierząt.

W pracach Kapituły brał udział dr hab Artur Chrzanowski, profesor uczelni, Prorektor ds. kształcenia ASP w Łodzi, który wręczył nagrody w imieniu naszej uczelni.

Program akceleracyjny Startups Powered by Invest in Lodz, który Miasto Łódź realizuje przy wsparciu ponad 60 partnerów z kraju i z zagranicy, ma na celu wpieranie biznesów i twórców, którzy chcą wprowadzać pozytywną zmianę w otaczającej rzeczywistości z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.