Filename: mini.png
    Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg
    Filename: 3.jpg

Audiowizualny performens Kolektywu PEŁNIA „Obrzędy dźwiękoloczenicze” jest jednym z elementów programu tegorocznego festiwalu sztuki dźwięku FAB_IN FIELD IMPROVISATION FESTIVAL. Na wydarzenie zapraszamy 14 października 2023 r. o godz. 20.00 do Fabryki Sztuki w Łodzi.

Kolektyw Pełnia zaprezentuje swój najnowszy projekt, który powstał w ramach tegorocznej rezydencji kolektywu w Laboratorium Kultury w Sokołowsku. Ta multimedialna realizacja jest twórczym ujęciem kilku najważniejszych (według artystek zrzeszonych w kolektywie) wątków z powieści „Empuzjon” Olgi Tokarczuk. Zostaną one zaprezentowane w formie wideo, kompozycji filed recordingowych, ale też „zagrane” przez autorki na maszynach medycznych.

Tegoroczna edycja FAB_IN FIELD IMPROVISATION FESTIVAL odbywa się pod hasłem 3xK – kolektyw, kobieta i kakofonia, które zdaniem organizatorów są nieodłącznie związane z naszą współczesną rzeczywistością. Artyści biorący udział w festiwalu są uznanymi specjalistami, którzy tworzą muzykę, opierając się o field recording. Każdy z nich ma odmienne doświadczenia artystyczne i sięga do innych korzeni.

Wystąpią: Aleksandra Chciuk (założycielka, prowadząca Pracownię Audiosfery w Instytucie Fotografii i Multimediów), Joanna Dreczka (studentka malarstwa), Alicja Pangowska (studentka malarstwa) oraz Natalia Kędzierska (studentka fotografii i multimediów).

Obrzędy dźwiękoloczenicze
14 października 2023, godzina 20.00
Fabryka Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3