Filename: miniatura.png
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg

Studenci Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi 26 kwietnia br. uczestniczyli w warsztatach z Mariuszem Przybylskim, jednym z najbardziej uznanych polskich projektantów mody.

Zadanie projektowe polegało na stworzeniu autorskiej sylwetki przez upinanie tkaniny na manekinie. Pominięcie etapu szukania inspiracji i wstępnych szkiców sprawiło, że studenci skupili się na detalu i formie kompozycji. Działanie projektowe miało charakter intuicyjny i polegało na bieżącym ocenianiu efektów pracy i dalszym rozwijaniu koncepcji pod okiem zaproszonego projektanta. Punktem wyjścia dla powstającego projektu był charakter wykorzystanej tkaniny, której splot, faktura czy grubość wyznaczyły ostateczną formę ubioru.

Warsztaty, w których wzięło udział 18 studentów i studentek Instytutu Ubioru, odbyły się w ramach współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z marką Duplo.

Mariusz Przybylski – polski projektant mody, który łączy w swoich kolekcjach klasyczne formy ubioru z wypracowanym detalem konstrukcyjnym i dekoracyjnym. W tych projektach wykorzystuje najszlachetniejsze tkaniny i dodatki. Absolwent ASP w Łodzi. Juror pierwszej edycji programu Project Runway.