Filename: endorfinka miniaturka 540x277.jpg
    Filename: Endorfinka_Otwarte studio Plakat 1000px.jpg
    Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg

Jednodniowa rezydencja „Otwarte Studio”, która odbędzie się 8 maja 2023 w godz. 16.00-19.00 w studiu fotograficznym Instytutu Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zaprezentuje realizację site-specific „Endorfinka” Kamili Skrzyneckiej, studentki I roku studiów magisterskich kierunku fotografia.

Praca Kamili Skrzyneckiej pt. „Endorfinka” ustanawia w przestrzeni artefakt łączący materialne, haptyczne elementy z cyfrowym obrazem rzeczywistego, organicznego obiektu, pulsującego cyfrowymi fluktuacjami. Instalacja dopełniona ścieżką audio zaprasza odbiorcę do interakcji lub do zdystansowanej kontemplacji. Wpływ na zmianę stanu emocjonalnego odbiorcy, zachodzący w relacji z dziełem, podlegać będzie rejestracji w celu późniejszej analizy.

Jednodniowe rezydencje „Otwarte Studio” to projekt, w ramach którego studentki i studenci Pracowni Działań Fotograficznych, prowadzonej przez dr hab. Dominikę Sadowską dostają do dyspozycji przestrzeń studia fotograficznego należącego do Instytutu Fotografii i Multimediów ASP w Łodzi wraz ze wsparciem merytorycznym i technicznym. Rezydenci, w określonym czasie i w studyjnej przestrzeni, mają możliwość podzielenia się swoim przemyśleniami i wyrażenia swojej wrażliwości. „Otwarte Studio” zakłada bowiem przeprowadzenie jednorazowego unikatowego wydarzenia, którego głównymi założeniami są interakcja i inkluzywność.

Endorfinka. Kamila Skrzynecka
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi