Filename: mon mini.jpg

Ruszył nowy projekt szkoleń „Trenuj jak Żołnierz” dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

„Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule.

I ETAP: 2-dniowe poznanie jednostki i wojska. Pierwszy etap pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką. Rozpocznie się w weekendy majowe6-7 i 13-14 maja 2023 r.

II ETAP: 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji. W trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych, między innymi posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. Szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia 2023 r.

Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich.

Na terenie województwa łódzkiego projekt będzie realizowany w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu oraz 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie.

Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy.

Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Zgłoszenia przyjmowane są zarówno przez jednostki wojskowe jak i na dedykowanej stronie: trenujjakzolnierz.wp.mil.pl