Filename: miniatura.jpg
    Filename: 3.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg

Akcja KOLOROWA TOLERANCJA  jest organizowana przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi od ponad 20 lat. Tegoroczna edycja, która odbyła się w dniach 19-21 marca 2023, wybrzmiała w barwach narodowych Ukrainy – niebiesko-żółtych.

Celem akcji jest działanie na rzecz tolerancji, empatii i braterstwa (oraz siostrzeństwa J) między osobami o różnej narodowości, kulturze czy odmiennych poglądach. Głównym założeniem jest przeciwdziałanie zachowaniom rasistowskim, ksenofobicznym i sprzeciw dla ogólnego braku szacunku dla różnorodności – to jest jedną z misji tej placówki.

Tegoroczna edycja kładzie nacisk na wspieranie integracji polsko-ukraińskiej, gdyż po fali pomocy, którą Polacy organizowali na początku wojny, Ukraińcy – również ci najmłodsi – zaczynają odczuwać przejawy nietolerancji, niechęci, a wręcz nienawiści.

W tym bardzo ważnym wydarzeniu wzięli udział studenci z Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej (Wydział Sztuk Pięknych) pod opieką dr Aleksandry Ignasiak (autorki projektu warsztatów). Patronem tegorocznej edycji był rektor ASP w Łodzi dr Przemysław Wachowski.

Lista studentów biorących udział w wydarzeniu:

• Kajetan Kejna
  • Adrianna Krajewska
  • Aleksander Siąkała
  • Aleksandra Skóra
  • Anita Biela
  • Michał Jaszczak
  • Ola Soćko
  • Oliwia Ciszek
  • Weronika Janisz
  • Marcin Krężel
  • Zuzanna Sablik

Do grona artystów dołączyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Łodzi.

Nad akcją sprawowała pieczę Karolina Krauze (przedstawicielka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

Więcej informacji na stronie: centrumdialogu.com