Filename: minii.jpg

Komisja Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów w składzie Cezary Wicher (CS WRO), Malwina Hajduk-Kawalec (CS WRO), Jakub Gawkowski (Muzeum Sztuki), Marcin Polak (MIEJMIEJSCE), dr Tomasz Załuski (ASP Łódź) zdecydowała, że dyplom Niezdolności poznawcze Małgorzaty Wrońskiej z ASP w Łodzi będzie prezentowany na wystawie 9. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, a Małgorzata Wrońska została jedną z ośmiu laureatek i laureatów Konkursu.

Małgorzata Wrońska Niezdolności poznawcze. Instalacja artystyczna

Praca Niezdolności poznawcze – instalacja artystyczna polega na stworzeniu sytuacji, która ma pozbawiać odbiorcę orientacji wzrokowej oraz koordynacji poznawczej. Składa się z wideo ze ścieżką dźwiękową oraz kompozycji obiektów fizycznych różnej wielkości. Przedmioty, które przedstawiam w projekcie, wydają się znajome, ale nie jesteśmy w stanie odgadnąć, do czego służą. Obiekty te przypominają coś znajomego, jednak ciężko jest rozpoznać ich przeznaczenie i funkcje. Uczucia towarzyszące odbiorcy przy oglądaniu tej ekspozycji można porównać do niemożności przypomnienia sobie potrzebnego słowa w konwersacji lub wydarzenia z życia, którego nie pamiętamy. Można je także porównać do paniki odczuwanej przez osoby, u których występują pierwsze objawy choroby Alzheimera.

Realizacje dyplomowe Małgorzaty Wrońskiej powstały w Pracowni Obrazowania Fotograficznego (promotor: prof. dr hab. Marek Domański) oraz w Pracowni Działań Konceptualnych (promotor: dr hab. Artur Chrzanowski, prof. uczelni).

Jednocześnie komisja wyróżniła dyplom Murphy Wojciecha Kamerysa.

Realizacje dyplomowe Wojciecha Kamerysa powstały w Pracowni Multimediów  (promotor: dr hab. Łukasz Ogórek, prof uczelni) oraz w Pracowni Obrazowania Fotograficznego (promotor: prof. dr hab. Marek Domański).

Wystawa 9. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów prezentowana będzie w ramach BIENNALE WRO 2023 we Wrocławiu od 10 maja br.

Więcej informacji wkrótce na stronie organizatora: wrocenter.pl