Filename: miniatura Julia Iwaszko.jpg
  • plakat
    Filename: plakat mały.jpg

„Nie jest łatwo, ale walczymy" - to pojawiające się w tekście książki hasło przyświeca teraz chyba każdemu Ukraińcowi. Książka Julii Iwaszko i Sergija Belińskijego „A światłość w ciemności świeci...” jest refleksją nad życiem w kraju ogarniętym wojną. To zbiór bardzo osobistych przemyśleń kijowskiej intelektualistki, która znalazła się w nowej, wojennej rzeczywistości. Całość ilustrowana jest fotografiami, które w sposób artystyczny, nietypowy dla ukazywania działań wojennych, prezentują frontowe doświadczenia osoby, która znalazła się w piekle walk.

Spotkanie z prof. Julią Iwaszko - współautorką książki „A światłość w ciemności świeci...” - odbędzie się w poniedziałek 27 marca br. o godz. 17.30 w czytelni głównej biblioteki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Panel dyskusyjny poprowadzi dr Łukasz M. Sadowski.

Julia Iwaszko jest profesorem, historyczką architektury, wykładowczynią uczelni w Kijowie, profesorem wizytującym w Łodzi i w Krakowie. Sergij Belińskij zawodowo zajmuje się fotografią artystyczną i kinematografią. Grał w ukraińskim zespole rockowym "Propala Hramota". Od 2021 roku jest oficerem prasowym 28. Brygady im. Rycerzy Zimowej Kampanii.