Filename: foto2.jpg
  • foto1.jpg
    Filename: foto1.jpg

„Tyle mamy wspólnego artystycznie, co nas różni” – mówią autorzy wystawy „OD - DO”. Najbliższa sobota 11 marca to ostatnia szansa na poznanie wielowymiarowej twórczości trzech profesorów: prof. Zbigniewa Purczyńskiego, prof. Zdzisława Olejniczaka i prof. Piotra Stachlewskiego. Wystawę można będzie zobaczyć w godz. 12-18, a o godz. 16 odbędzie się oprowadzanie autorsko-kuratorskie.

Wszyscy trzej twórcy ukończyli Wydział Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi – obecnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – i dokładnie tego samego dnia 35 lat temu rozpoczęli pracę w uczelni. Łączy ich wiele. Dla każdego z nich jednak tytuł tej wystawy znaczy coś innego. Z jednej strony nawiązuje do ram czasowych wyznaczających obecność autorów wystawy w uczelni, ale również do dyscyplin artystycznych, w których się wypowiadają. Na wystawie prezentowane są grafika, malarstwo oraz ceramika.

Galeria Kobro
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, piętro I
Wystawa czynna jest do 11 marca 2023 r. (sobota) w godz. 12.00-18.00.

Oprowadzanie autorsko-kuratorskie: 11 marca (sobota), godz. 16.00.