Filename: miniatura matematyka.jpg

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wspiera bardzo młodych artystów, być może przyszłych studentów uczelni.

Tak stało się w przypadku VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem „Matematyczna manufaktura”. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny - łączy matematykę, sztukę i plastykę. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej. Tegoroczna edycja odbyła się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Reprezentujący nas dr Krzysztof Guzek, Dyrektor Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji łódzkiej ASP, miał zaszczyt pełnić funkcję jurora w tymże konkursie. Wyrażamy uznanie wobec organizatorów tej wspaniałej inicjatywy, doceniając zaangażowanie i serce wkładane w rozwój młodych ludzi. Uczestnikom zaś gratulujemy doskonałych pomysłów. Trzymamy kciuki za rozwój talentów w każdej dziedzinie.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: snm.edu.pl