Filename: miniatura.jpg
    Size: 185 KB

Na wystawę „Koniec miasta” składają się fotografie autorstwa Artura Urbańskiego – tworzą one swoisty fotoesej z pogranicza socjologii miasta. Opowiada on o rozbudowie łódzkich peryferii – o „rozlewaniu się” metropolii i o tym, jak nasze pragnienie życia w arkadii przyczynia się do jej zniszczenia.

Zdjęciom towarzyszą fragmenty wywiadów przeprowadzonych wśród mieszkańców jednego z podmiejskich obszarów. Podczas wernisażu zostanie podpisane porozumienie między Uniwersytetem Łódzkim a Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wystawa "Koniec miasta" realizowana jest w ramach współpracy między Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi i Uniwersytetem Łódzkim, której celem jest współorganizacja wydarzeń w obszarze "Art and Science" – interdyscyplinarnych przedsięwzięć, łączących naukę i sztukę.

Kuratorzy wystawy: prof. dr hab. Marek Domański (ASP Łódź), dr hab. Ewa Ciechanowska-Urbańska, prof. uczelni (PWSFTviT w Łodzi)

Więcej informacji można znaleźć na stronie wystawy: uni.lodz.pl