Wydarzenia

0
  • miniatura
    Filename: Eureka_mini.jpg
    Size: 63.06 KB

W imieniu Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi informujemy, że 5 stycznia 2023 r. rozpoczęła się kolejna, już XX edycja Łódzkie Eureka - wyróżnień za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne. Celem przedsięwzięcia jest promocja twórców lub zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

Do wyróżnienia zgłaszane mogą być wybitne osiągnięcia nagrodzone na arenie międzynarodowej i krajowej w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia (nagrody PAN, nagrody ministerialne, wyróżnienia i medale zagraniczne, wynalazki i patenty o znaczeniu międzynarodowym, wystawy, festiwale, nagrody i wyróżnienia w konkursach lub inne znaczące osiągnięcia). Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: nauka, technika i sztuka.

Prawo zgłaszania kandydatów do wyróżnienia mają: Rektor uczelni, Dyrektor instytutu naukowego PAN, Prezes Oddziału Łódzkiego PAN, Prezes Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, grupa inicjatywna złożona z minimum 5 pracowników posiadających co najmniej stopień doktora habilitowanego, jeśli zgłoszenie dotyczy pracy nieafiliowanej na uczelni bądź w instytucji badawczej.

Wnioski o przyznanie wyróżnienia wraz z ich dokumentacją należy składać do 20 lutego 2023 r. w wersji papierowej i elektronicznej (na adresy podane w regulaminie).

Więcej informacji o wyróżnieniach, regulamin oraz wniosek zgłoszeniowy na stronie:

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z p. Magdaleną Jażdżyńską z Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ:

42 638 44 64

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry