Filename: amcor.jpg

Miło nam poinformować, że 11 lipca 2022 r. jury 14. Konkursu na małą formę graficzną, którego uczestnikami byli studenci i studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ogłosiło laureatów tegorocznej edycji.

Jury w składzie:

Cezary Wojciechowski – przewodniczący jury, Dyrektor Generalny Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o. o.,
prof. Piotr Ciesielski – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi,
prof. Zbigniew Purczyński – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi,
dr Dariusz Leśnikowski – Uniwersytet Łódzki, Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi,
Iwona Ciupa – HR Manager Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o. o.

po obejrzeniu 57 grafik zgłoszonych przez 25 autorów przyznało następujące nagrody:

• I nagrodę regulaminową w wysokości 2000 PLN otrzymała Sandra Stojańska-Rekus za pracę „Industrial” (akwaforta, 16,5×10, 2022),
  • II nagrodę regulaminową w wysokości 1500 PLN otrzymała Daria Łuka za pracę „…gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli…” (technika mieszana, 23×16, 2022),
  • III nagrodę regulaminową w wysokości 1000 PLN otrzymała Julia Tazbir za pracę „Kartka z pamiętnika, str. 3” (litografia barwna, 15×20,5, 2022).

Wszystkie nagrody fundowane zostaną wręczone laureatom podczas uroczystego finisażu wystawy pokonkursowej w Galerii Amcor.

Jury wybrało również po jednej pracy każdego autora do katalogu wystaw pokonkursowych, które odbędą się w listopadzie i w grudniu 2022 r. w Galerii Amcor w Łodzi oraz w styczniu i w lutym 2023 roku w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!