Filename: miniaturka.jpg

W ramach programu "Młodzi w Łodzi" od 20 czerwca do 20 września 2022 r. trwa nabór do XII edycji programu stypendialnego Prezydent Miasta Łodzi. O stypendia mogą wnioskować osoby będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych, które planują rozpoczęcie w październiku 2022 r. studiów na łódzkich uczelniach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wysokość stypendiów uzależniona jest od osiągnięć stypendysty. Podczas ostatniej edycji wynosiły one 1500, 1350 oraz 1200 zł/miesiac i były wypłacane przez 9 miesięcy.

Elektroniczny wniosek stypendialny wraz wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie stypendialnym dostępny jest na stronie:

W dotychczasowych jedenastu edycjach stypendystami Prezydent Miasta Łodzi zostało łącznie niemal 250 studentów, a na stypendia przeznaczono łącznie ponad 3,5 mln złotych (3545,036 zł).

Lista laureatów wraz z przyznanymi kwotami stypendiów zostanie opublikowana na stronie www.mlodziwlodzi.pl w październiku 2022 r.