• plakat
    Filename: miniatura.jpg

Z głębokim żalem żegnamy

Stanisławę Chmielewską – Panią Stenię,

charyzmatyczną postać Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Odeszła od nas osoba pełna dobroci, ciepła i życzliwości, którą z Akademią połączyła wieloletnia przyjaźń.

Jej ikoniczna uroda inspirowała całe pokolenia naszych studentów, trwale zapisując pamięć o Niej w obrazach, rysunkach i rzeźbach.

Pani Stenia na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie
składają
Rektor, Senat oraz pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 w kościele Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie (ul. Zachodnia 31). Pochówek odbędzie się na cmentarzu w Ksawerowie.

Stanisława Chmielewska (Pani Stenia) (ur. 5 maja 1948, zm. 9 czerwca 2022 r.) - modelka przez wiele lat związana z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Statystowała także w spektaklach Teatru Jaracza w Łodzi.

Zdjęcie obrazu opublikowane dzięki uprzejmości autorki - Marty Kunikowskiej-Mikulskiej