Filename: Papetura_mini.jpg

Instytut Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zaprasza na spotkanie z Tomaszem Ostafinem, twórcą gry „Papetura”, laureatem Paszportu Polityki 2021 w kategorii Kultura Cyfrowa. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2022 (piątek) o godz. 13.00 w sali kina 3D.

Twórca „Pepatury” w rozmowie z Rafałem Szrajberem opowie o tym, jak powstawała gra, skąd czerpał inspiracje, czy warto nosić przy sobie szkicownik i ile potrzeba cierpliwości, by zmaterializować autorskie wizje za pomocą papieru i światła.

Spotkaniu będzie towarzyszył przegląd prac studentów I roku studiów licencjackich architektury wnętrz realizowanych w ramach przedmiotu: podstawy projektowania środowisk wirtualnych, prowadzonego przez dr. hab. inż. arch. Rafała Szrajbera.

Tomasz Ostafin – absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, urodził się i mieszka w Bytomiu. Doświadczenie zdobywał, tworząc małe gry flashowe: „Mosquito&Cow” (2011 r.) oraz „Paperway” (2008 r.). W 2015 roku założył działającą do dziś firmę Petums zajmującą się wizualizacjami architektonicznymi 3D, m.in. domów i osiedli. Paszport Polityki otrzymał w 2021 roku za „umiejętność budowania pięknych światów z papieru i światła, na pograniczu sfer materii i wyobraźni, sklejonych w jedność magicznym kunsztem”.