Filename: Regeneracja_miast_mini.jpg

Przed nami II edycja Międzynarodowego Kongresu Regeneracja Miast, który 7-8 czerwca 2022 r. odbędzie się w Łodzi. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tematem wiodącym  tegorocznej edycji Kongresu będzie klimatyczna regeneracja miast, a wydarzenie skupiać się będzie na polityce i procesach regeneracji miast postrzeganych przez pryzmat adaptacji do zmian klimatycznych.

Celem konferencji jest wymiana krajowych i międzynarodowych doświadczeń miast, które podjęły się działań adaptacyjnych do zachodzących zmian klimatycznych pod różnym kątem: przestrzennym, demograficznym, gospodarczym i środowiskowym oraz próba sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych.

O tematach poruszanych w trakcie wydarzenia decyduje szeroka Rada Programowa, w skład której wchodzi prawie 30 ekspertów. Do tego grona należą przedstawiciele administracji publicznej ze szczebla krajowego i samorządowego, przedstawiciele środowisk akademickich, podmiotów zajmujących się tematyką klimatu i ochrony środowiska oraz architektury i urbanistyki, a także przedstawiciele biznesu. Wśród członków Rady Programowej znaleźli się m.in.:

• prof. dr hab. Jerzy Hausner (Przewodniczący Rady),
  • prof. dr hab. Tomasz Komornicki, Polska Akademia Nauk,
  • Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi,
  • prof. dr hab. Tadeusz Markowski, Uniwersytet Łódzki (Wiceprzewodniczący Rady Programowej),
  • Jakub Krzysztofik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich - Oddział w Łodzi,
  • prof. dr hab. n. med. Lucyna Woźniak, Prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Program Kongresu został podzielony na najważniejsze obszary tematyczne kluczowe z perspektywy rozwoju miast. Tematami dyskusji będzie m.in. urbanistyka i architektura wobec transformacji energetycznej, agrokultura miejska wobec wyzwań klimatycznych czy transport publiczny i strefy niskoemisyjne w praktyce.

Program Kongresu

II Kongres Klimatyczna Regeneracja Miast to znakomita okazja, aby dowiedzieć się, jak rozwój miast jest adaptowany do zmian klimatycznych, ale też pretekst, aby podyskutować na ten temat w międzynarodowym gronie. Będzie to również sposobność do poznania wybitnych prelegentów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy opowiedzą o różnych aspektach rozwoju miast w ujęciu transportu, gospodarki wodnej, urbanistyki, architektury, a nawet kultury.

Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast
7-8 czerwca 2022
EC1 Łódź - Miasto Kultury
ul. Targowa 1/3, Łódź

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja. Formularz rejestracyjny oraz informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: www.regeneracjamiast.pl

Organizatorem Kongresu jest Miasto Łódź, a realizatorem Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu wydarzeń ruchu Open Eyes Economy.