Filename: miniaturka.jpg

Miło nam poinformować, że Triennale Tkaniny Młodych (YTAT), od 2013 roku organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, po raz kolejny zostało uznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za niezwykle istotne dla polskiej kultury wydarzenie.

Projekt realizacji 4. Triennale Tkaniny Młodych Łódź 2022 (Young Textile Art Triennial Lodz 2022) złożony w konkursie MKDIN w ramach programu „Edukacja artystyczna” znalazł się na ósmym miejscu listy rankingowej wśród innych zgłoszonych inicjatyw (z oceną 81,20 pkt) i otrzymał dofinansowanie w kwocie 174 000 zł.

Wydarzenie poświęcone medium tkaniny – zarówno w jej ujęciu artystycznym, jak i projektowym – skierowane jest do studentów uczelni artystycznych z całego świata. Ideą jest umożliwienie studentom praktycznej prezentacji nabytych w procesie kształcenia umiejętności.

Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w październiku 2022 roku. W programie znajdzie się m.in. międzynarodowa wystawa konkursowa prac studentów, której towarzyszyć będzie katalog, a także międzynarodowa konferencja z udziałem wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy.

Partnerami tegorocznego Triennale są Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Miejska Galeria Sztuki w Łodzi.

Już dziś serdecznie zapraszamy udziału w tym wydarzeniu.

Więcej informacji już wkrótce na stronie ytat.asp.lodz.pl

logosy mkidn godlo 1d711

Dofinansowano ze środków