Wydarzenia

1
  • miniatura
    Filename: miniatura_KWieczorek.jpg
    Size: 56.46 KB
  • plakat
    Filename: nekrolog_B1_K_Wieczorek_1000px.jpg
    Size: 195.81 KB

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas

Profesor Krzysztof Wieczorek

wybitny artysta tworzący w zakresie grafiki warsztatowej i malarstwa oraz wspaniały pedagog, autorytet i przyjaciel naszych studentów.

Jego odejście to wielka strata dla naszej uczelni i całego świata sztuki. 
Zawsze będziemy o Nim pamiętać. 

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie
składają Rektor, Senat oraz pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 stycznia 2022 r. o godzinie 11:10 na Cmentarzu Komunalnym na Dołach.

Krzysztof Wieczorek urodził się w 1954 roku w Łodzi. Studia ukończył w 1977 roku w Państwowej     Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi), realizując dyplom na Wydziale Grafiki w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Leszka Rózgi i w Pracowni Opakowań prof. Stefana Krygiera. Od tego samego roku był zatrudniony w macierzystej uczelni, początkowo na stanowiskach: starszego technika, nauczyciela zawodu i instruktora technicznego w Pracowni Technik Metalowych prowadzonej przez prof. Leszka Rózgę (do 1994), prof. Andrzeja Kabałę (1994–1997) i prof. Krzysztofa Wawrzyniaka (1999–2008), a w latach 2008–2014 na stanowisku adiunkta w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prof. Jerzego Leszka Staneckiego należącej wówczas do Katedry Grafiki Artystycznej (od 2019 roku Instytutu Grafiki Artystycznej). Od 2014 roku prowadził Pracownię Podstaw Grafiki Warsztatowej. W 1994 roku uzyskał kwalifikacje pierwszego stopnia (doktorat), a w 2014 roku stopień doktora habilitowanego. W 2020 roku otrzymał tytuł profesora. 

Realizował twórczość w zakresie grafiki artystycznej i malarstwa. Był autorem prawie 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych. Jego twórczość została doceniona w wielu polskich i międzynarodowych konkursach graficznych.

do góry