Wydarzenia

Intensywnie różowe tło poziomego prostokąta,  w środku czerwony napis: „Pomiędzy”
    Filename: pomiedzy.jpg

Serdecznie zapraszamy studentów ASP w Łodzi na spotkanie „Pomiędzy – rozmowy o tkaninie, sztuce i emocjach, o tym co nas łączy", które odbędzie się 25 listopada 2021 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15, Łódź).

W spotkaniu wezmą udział dydaktycy Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Instytutu Tkaniny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

• Marta Kowalewska – krytyczka sztuki, główna kuratorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
  • prof. Włodzimierz Cygan – Pracownia Tkaniny Unikatowej ASP w Łodzi
  • Anna Gregorczyk – Pracownia Projektowania Ubioru Akademii Sztuki w Szczecinie
  • dr. hab. Aurelia Mandziuk, prof. nadzw. – Pracownia Projektowania Tkanin Akademii Sztuki w Szczecinie
  • Irena Zieniewicz – Pracownia Projektowania Tkaniny Akademii Sztuki w Szczecinie
  • oraz gość specjalny: Agata Oleksiak, polska artystka tworząca w Nowym Jorku, która opowie o swoich doświadczeniach z tkaniną, procesie twórczym i o tym, co może otworzyć oczy na przestrzeń „pomiędzy”

Serdecznie zapraszamy!