Wydarzenia

Pionowy ciemnoszary prostokąt z fotografią pięciu młodych kobiet ubranych w szaro czarne tonacje, na tle szarej tkaniny. Na górze wielkimi literami żółty napis: SZUMOWAR. Dolny margines wypełniają niezbędne informacje o wydarzeniu.
  • miniatura
    Filename: Szumowar.jpg
    Size: 106.18 KB
  • plakat
    Filename: SZUMOWAR - plakat.jpg
    Size: 639.16 KB

W imieniu studentek Pracowni Audiosfery Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi z kierunku fotografia i multimedia serdecznie zapraszamy do Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17), gdzie 14 listopada 2021 r. o godz. 19.00 odbędzie się audioperformans „SZUMOWAR”. Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Musica Privata.

Działanie to w swojej strukturze połączy pojęcia sound- oraz landscape’u. Wykonawczynie za pomocą wytwarzanych na żywo pejzaży dźwiękowych wygenerują obrazy w wyobraźni słuchaczy, przywołując je z ich pamięci lub – być może – kreując dotąd nieznane. Celem performansu jest realizacja minimum trzech wizji – fotografii wyobrażonych. Czy te obrazy ułożą się w cykl? Jeśli tak się stanie, zachęcamy, aby każdy odbiorca wyszedł z własnym jego tytułem.

Wykonawczynie: Klaudia Dębiec, Aleksandra Chciuk, Julia Goska, Natalia Kędzierska, Weronika Mendrek

Opieka artystyczna: Aleksandra Chciuk

Pracownia Audiosfery

Instytut Fotografii i Multimediówplakat

do góry