Wydarzenia

Przy mikrofonie za pulpitem mównicy, na tle wielokororowych geometrycznych motywów stoi mężczyzna w sztruksowej marynarce koloru khaki i zielonej koszuli. Ma bardzo krótko obcięte włosy i okulary w ciemnej oprawie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu Marcina Wichy pt. „O uczeniu się i oduczaniu się”, wygłoszonego podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022.

Wykład dostępny jest pod poniższym linkiem:

Marcin Wicha – polski grafik, projektant okładek, plakatów i znaków graficznych, pisarz i eseista. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”. Wydał kilka książek dla dzieci. Laureat Paszportu POLITYKI, zdobywca Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. W swojej najnowszej książce „Kierunek zwiedzania” zaprasza czytelników na wyobrażoną wystawę po życiu i sztuce Kazimierza Malewicza.

do góry