Wydarzenia

Na błękitno-szarym tle pionowego prostokąta umieszczono trzy duże cyfry, na trzech poziomach. Centrum wypełniają dwie dwójki. Żółto zielona po lewo dotyka osadzonej nieco wyżej  dwójki białej. Na jej wierzchu wpisano  zieloną  jedynkę, stopniując tonalnie  jej kontury i wznosząc o tę samą wartość, jaką przyjęto pomiędzy dwójkami. W lewym górnym rogu biały napis: INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022. Po prawo pod cyframi uzupełniono istotne informacje dotyczące wydarzenia. Dolny margines plakatu zawiera logo Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
    Filename: Inauguracja_540x277.jpg
  • plakat
    Filename: plakat_1000.jpg

Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi informują, że Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 odbędzie się 4 października 2021 roku (poniedziałek) o godz. 11.00 w auli Centrum Promocji Mody.

Ze względu na sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 oraz mając na uwadze bezpieczeństwo gości, uroczystość będzie miała charakter zamknięty i odbędzie się przy udziale ograniczonej liczby publiczności.

Program Inauguracji:

1. Hymn państwowy
  2. Przemówienie inauguracyjne dra Przemysława Wachowskiego – Rektora ASP w Łodzi
  3. Wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
  4. Wręczenie medalu „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”
  5. Wręczenie statuetki „Amicus Academiae”
  6. Przemówienie Przewodniczącej Samorządu Studenckiego
  7. Immatrykulacja
  8. Wykład inauguracyjny Marcina Wichy „O uczeniu (się) i oduczaniu (się)”
  9. Gaudeamus igitur

Tuż po zakończeniu uroczystości odbędą się wernisaże wystaw towarzyszących Inauguracji:

• „Kultowa Akademia” w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kuratorami wystawy są: dr Dagmara Bugaj oraz prof. Marek Domański.
  • „STATEMENT. Najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe Instytutu Ubioru ASP w Łodzi” w Galerii Hol w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kuratorem wystawy jest dr Michał Szulc.

Zapraszamy również do obejrzenia dwóch innych wystaw w Galerii Lektorium:

• „Kompozycja online”, której kuratorami są: prof. Lesław Miśkiewicz, Kierownik Katedry Kompozycji, oraz dr Tomasz Kawełczyk, Prodziekan Wydziału Sztuk Pięknych.
  • „Kultowa biblioteka”, której kuratorem jest Pani Agata Pązik.

Przebieg wydarzenia będzie rejestrowany. Już wkrótce na stronie www.asp.lodz.pl obejrzą Państwo filmowy skrót z uroczystości oraz dwa materiały wideo: rejestrację przemówienia Rektora oraz wykładu inauguracyjnego.