Filename: miniatura.jpg

Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia przyznawane są na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie stypendiów ministra dla studentów (Dz. U. poz. 704).

Studenci uczelni artystycznych, nadzorowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zainteresowani ubieganiem się o stypendium, proszeni są o dokładne zapoznanie się z wyżej wymienionymi aktami prawnymi.

Stypendia są przyznawane na wniosek Rektora Uczelni składany do MKiDN zgodnie z wzorem określonym w załączniku do wyżej wymienionego rozporządzenia. Liczba wniosków z jednej uczelni nie może przekroczyć 0,5% ogólnej liczby studentów tej uczelni.

Stypendium na dany rok akademicki może zostać przyznane studentowi, który w poprzednim roku akademickim zaliczył rok studiów oraz uzyskał wpis na kolejny rok studiów w danym roku akademickim.

Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymać stypendium tylko na jednym, wskazanym przez niego kierunku.

Stypendium ministra przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich.

Stypendium nie przysługuje studentowi:

• jeżeli od rozpoczęcia przez niego studiów upłynęło 6 lat,
  • posiadającemu tytuł zawodowy:
    • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
    • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Student, zainteresowany uzyskaniem stypendium ministra na rok akademicki 2021/2022, ma obowiązek do dnia 10 września 2021 r. osobiście dostarczyć do dziekanatu lub wysłać listem poleconym do dziekanatu na adres uczelni następujące dokumenty:

• wypełniony wniosek o przyznanie stypendium ministra
  • podpisane oświadczenie studenta
  • dokumenty, potwierdzające uzyskanie przez studenta znaczących osiągnięć, złożone w postaci wydrukowanego portfolio.

W przypadku przesyłki pocztowej liczy się data stempla pocztowego.

Dokumenty dostarczone po upływie wyznaczonego terminu nie będą podlegały weryfikacji i ocenie.

Dodatkowo student ma obowiązek do dnia 10 września 2021 r. przesłać wypełniony wniosek o przyznanie stypendium ministra jako plik edytowalny na adres mailowy dziekanatu.

Do Pobrania:

Oświadczenie studenta stypendium ministra

Rozporzadzenie MKiDN 2019 ws. stypendiów ministra dla studentów

Wniosek o przyznanie stypendium ministra