Filename: Janusz Tryzno_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: Janusz Tryzno_nekrolog_duży.jpg

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł

Janusz Paweł Tryzno

Wielki przyjaciel Akademii. Wspaniały człowiek i artysta, założyciel i wieloletni dyrektor Muzeum Książki Artystycznej.

Pasjonat tradycyjnego druku i składu zecerskiego, pionier i twórca książki artystycznej.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie
składają Rektor, Senat oraz pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Janusz Paweł Tryzno - ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi), realizując w 1974 roku dyplom z grafiki i fotografii. W 1980 roku wraz z przyjaciółmi założył grupę artystyczną CORRESPONDANCE DES ARTS. W 1990 roku założył fundację CORRESPONDANCE DES ARTS, która umożliwiła powołanie do życia w 1993 roku Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Odznaczony licznymi nagrodami, m.in. Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i wieloma nagrodami literackimi.

Fotografia udostępniona za zgodą autorki Anny Lignarskiej