Filename: miniatura.jpg

W dniu 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) o godz. 9.30 czasu polskiego odbył się wykład online, który w ramach konferencji IMPACT ’11 w Hong Kongu (International Multi-disciplinary Printmaking, Artists, Concepts and Techniques) poprowadziła nasza pedagog dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni.

Wystąpienie zatytułowane „International printmaking projects at the Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź, Poland: Summer Courses PATA, collaborative exhibitions, print conferences and symposia” poświęcone było międzynarodowym artystycznym projektom realizowanym w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

IMPACT to organizowana od 1999 roku przez Centre for Fine Print Research na University of West England w Bristolu (UK) jedna z dwóch najważniejszych na świecie (obok SGCI, czyli Southern Graphics Council International w USA) konferencji poświęconych grafice artystycznej.

Międzynarodowe jury decyduje o przyjęciu zgłoszenia wykładu na konferencję, co jest dużym wyróżnieniem.

W pandemicznej rzeczywistości po raz pierwszy konferencja odbywa się online, wykładom towarzyszą warsztaty, prezentacje oraz wystawy.

Link do konferencji:

Wykład - plik do pobrania