Filename: rozowa_skrzyneczka_mini.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg

Miło nam poinformować, że Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”, której celem jest zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej.

Różowe skrzyneczki, wypełnione środkami higienicznymi, znaleźć można już w ponad 700 miejscach w całej Polsce, m.in. w szkołach, urzędach czy kinach. Jedna z nich pojawiła się właśnie w łazience na parterze budynku głównego (pawilon E) naszej uczelni.

Idea jest prosta: weź, jeśli potrzebujesz, podziel się, jeśli masz nadmiar. Zachęcamy więc nie tylko do korzystania z dostępnych środków higienicznych, ale i przekazywania własnych nadwyżek.

Inicjatorem akcji jest organizacja społeczna „Różowa skrzyneczka”, której pomysłodawczynie podjęły walkę ze zjawiskiem tzw. wykluczenia menstruacyjnego oraz próbę zniesienia tabu wokół tematu menstruacji.