Filename: miniatura.jpg

Drogie Studentki i Drodzy Studenci ASP w Łodzi,

to już kolejny miesiąc funkcjonowania naszej Uczelni w wyjątkowo ciężkim czasie trwającej pandemii. Jest to okres wymagający od nas nieustannego wysiłku oraz odpowiedzialności. Zdaję sobie sprawę, że trudno jest uczyć się sztuki czy projektowania, studiując w swoich domach, w oderwaniu od fizycznego kontaktu z nauczycielami i z ograniczonym dostępem do pracowni.

Nie każdy czuje się dobrze w takim zdalnym kontakcie – wierzcie, że dotyczy to zarówno Was, jak i nas, wykładowców. Staramy się, by mimo koniecznych obostrzeń Uczelnia działała, dlatego dostosowujemy zasady jej funkcjonowania, wprowadzając stopniowo możliwość realizacji przynajmniej części zajęć stacjonarnie. Proszę o zaufanie i zrozumienie – wspólny wysiłek i cierpliwość daje szansę, że razem możemy przejść przez ten czas bezpiecznie.

Szczególne słowa kieruję do Studentów i Studentek I roku. Pomimo że w październiku rozpoczęliście naukę w naszej Akademii, to praktycznie nie mieliście jeszcze możliwości poznać Uczelni i społeczności akademickiej. Nie było warunków, by nawiązać relacje z grupą i wykładowcami, zaznać „studenckiego życia” i korzystać z tak bardzo wyjątkowej atmosfery akademickiej Łodzi. To wróci, bądźcie cierpliwi.

Tak zwany społeczny dystans nie powinien osłabiać społecznych więzi – wierzę, że czas pandemii wkrótce minie i wrócimy wszyscy do gmachów naszej Akademii. Ostatnie tygodnie były pełne niepokojów również z powodu sytuacji społeczno-politycznej, dlatego proszę Was także o zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Wiele osób uważa, że studia to najlepszy czas w życiu człowieka – zrobimy wszystko, byście go nie tracili i przeżyli ten okres w inspirujący sposób. Życzę Wam wszystkim zdrowia i siły, trzymajcie się!

Serdecznie pozdrawiam
dr hab. Artur Chrzanowski