Filename: miniatura.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 03.jpg

Miło nam poinformować, że w dniach 20–30 października 2020 r. w Podlesicach trwa plener malarski prowadzony przez prof. Wojciecha Ledera i dr Dagmarę Bugaj.

Lev Manovich, artysta i teoretyk nowych mediów, twierdzi, że nie istnieje już obraz w tradycyjnym sensie. Aby więc sprecyzować naturę obrazu, należy zadać sobie kilka pytań: Czy tradycyjnie rozumiany obraz da się w ogóle zdefiniować? Jaki jest jego status? Jaka jest relacja między nośnikiem a obrazem? Jaka jest relacja między obrazem a rzeczywistością? Jaką rzeczywistość i czy w ogóle jakąś rzeczywistość reprezentuje obraz? Czy obraz jest tym, co przedstawia? Na te pytania próbują odpowiedzieć studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi biorący udział w plenerze malarskim realizowanym pod patronatem Fundacji PKO Banku Polskiego.

Studenci biorący udział w plenerze:

Anna Kompa

Marta Stępek