Filename: 75_LA_statuetka_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: Luiza Mężyńska- plansza (2) (4).jpg

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 8 czerwca 2020 roku odbyła się komisja konkursu na statuetkę „75-lecia Łodzi Akademickiej”, którego celem jest stworzenie statuetki okolicznościowej z okazji 75-lecia Łódzkich Wyższych Uczelni Akademickich.

Ze zgłoszonych prac komisja w składzie:

• dr Zofia Władyka-Łuczak – Dyrektor Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi; Przewodnicząca Komisji
  • dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska – Dyrektor Instytutu Biżuterii ASP w Łodzi
  • dr Rafał Dobruchowski – Dyrektor Instytutu Wzornictwa ASP w Łodzi
  • mgr Justyna Szymańska – Sekretarz Konkursu

nagrodziła projekt statuetki Pani Luizy Mężyńskiej, studentki IV roku Wydziału Projektowego (specjalizacja biżuteria) Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zwycięska statuetka posiada solidną bazę o opływowych kształtach. Stworzona jest na ściętej od dołu kuli rozszerzającej się ku górze. Na tej bazie znajduje się wygrawerowany napis „75- lecie Łodzi Akademickiej”. Górna konstrukcja stworzona jest z linii, które tworzą kompozycję o abstrakcyjnym charakterze, ale które oglądane z lotu ptaka przedstawiają cyfrę 75, symbolizującą  tegoroczny jubileusz.

Laureatka, w swoim projekcie, poprzez mocną podstawę odzwierciedla solidny fundament każdej z łódzkich uczelni, na którym wyrasta praca i rozwój, osiągnięcia i sukcesy oraz realizacja nowych zadań. Linearna forma projektu nawiązuje do wielu lat funkcjonowania każdej z uczelni, a także nadaje statuetce modernistyczny wygląd.

Serdecznie gratulujemy!