Komunikaty COVID-19

Szanowni Pracownicy Akademii!

Drodzy Studenci i Doktoranci!

Od dzisiaj, tj. 29 października, do 13 listopada, w trosce o Wasze zdrowie zawieszamy prowadzenie zajęć w siedzibie Uczelni. Dzieje się to w czasie wielkich niepokojów społecznych będących następstwem kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ogłoszonego w trakcie narastającej fali pandemii. W masowych protestach uczestniczą również przedstawiciele wspólnoty Akademii. Prawo do takiego wyrażania poglądów jest prawem konstytucyjnym.

Dla dużej części społeczeństwa orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oznacza odebranie praw obywatelskich. Dlatego skala zaangażowania w protesty wydaje się zrozumiała. Wierzymy, że rozwiązanie tej dramatycznej sytuacji nastąpi w dialogu uwzględniającym podstawowe prawa i podstawowe wolności człowieka. Mamy również nadzieję, że wszyscy Państwo przetrwacie ten trudny czas zdrowi i bezpieczni. Pamiętajcie, zawsze możecie liczyć na wsparcie i pomoc Akademii.

dr Przemysław Wachowski – Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

dr hab. Ewa Wojtyniak-Dębińska, prof. uczelni – Prorektor ds. ewaluacji i badań naukowych

dr hab. Artur Chrzanowski – Prorektor ds. kształcenia

dr Magdalena Kacperska – Prorektor ds. promocji i rozwoju