Pracownicy akademiccy

Instytut Animacji i Gier

Piotr Kucharski urodził się 12 maja 1965 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1984-1990 w Instytucie Form Przemysłowych. Od 1991 roku pracował na Wydziale Edukacji Wizualnej jako asystent kierujący Pracownią Perspektywy. Od 1996 roku był asystentem kierującego Pracownią Informatyki i Edytorów Obrazu. W 2002 roku uzyskał kwalifikację adiunkta I stopnia i Kierownika Pracowni Informatyki i Edytorów Obrazu. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, a następnie stanowisko profesora nadzwyczajnego.

Pełnił funkcję Kierownika Katedry Filmu i Mediów Cyfrowych, Pracowni Cyfrowej Edycji Obrazu i Pracowni Grafiki Animacyjnej na Wydziale Sztuk Wizualnych, obecnie Instytut Animacji i Gier.

W latach 2019-2020 był Dyrektorem Instytutu Edukacji Artystycznej i Animacji ASP w Łodzi, natomiast w latach 2020-2021 – Dyrektorem Instytutu Animacji i Gier ASP w Łodzi.

Twórczość w zakresie grafiki projektowej.