Pracownicy akademiccy

Wydział Sztuk Projektowych
Instytut Wzornictwa
Pracownia Struktur Wizualnych

Studia - PWSSP w Łodzi /obecnie ASP im. Władysława Strzemińskiego/ i Uniwersytet Łódzki.

Praca pedagogiczna; ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, oraz  Architekturinstitut der Hochschule Mainz.

Zajmuje się projektowaniem graficznym książek, katalogów i plakatów dla wydawnictw, galerii i muzeów. W dorobku - katalogi m.in dla Wojciecha Fangora, Marii Stangret Kantor, Antoniego Starowieyskiego i innych. Na zlecenie Akademiii Muzycznej w Łodzi i we współpracy z Wydawnictwem Księży Młyn powstało szereg publikacji - m.in „Korzenie - Przemiany” - wydawnictwo na 75-lecie Akademii, „Zygmunt Krauze - unizm i sensualizm” - album poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi. Obok twórczości projektowej - tworzy obiekty - instalacje i fotomontaże, podejmujące problem relacji dzieła sztuki wobec przyjętych założeń i wobec środowiska społeczno-kulturowego /udział w wystawach - m.in „Kody i Afordancje”, „Wetware: Proliferacja i przeczucie” - Instytut Cybernetyki Sztuki i Galeria Spiż 7 w Gdańsku/.

Kuratorka wystaw m.in w Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Galerii Kobro /Asp w Łodzi/, Galeriach Miejskich w Łodzi i innych.

Laureatka Nagroda Krytyków Sztuki na 19 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, finalistka konkursu Art & Business i Fundacji Kultury Polskiej - „Obraz Roku”, wyróżnienie - 8th International Book Art Festival "Time”, zakwalifikowanie książki pt. „Trwałość - Nietrwałość " do kolekcji Polskiej Książki Przełomu XX i XXI wieku.

Udział w wystawach m.in w; National Print Museum w Dublinie, Galerii BWA „DESIGN" i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Książnicy Pomorskiej i Muzeum Narodowym w Szczecinie, Zentralbibliothek w Bremie, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Bibliotece Uniwersyteckiej i Muzeum Książki Artystycznej oraz  BWA w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i w Królikarni - oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie.

Nagrody artystyczne

• Nagroda Krytyków Sztuki na 19 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, 2002
  • Finalistka konkursu Art & Business i Fundacji Kultury Polskiej - " Obraz Roku 2003 "
  • Wyróżnienie na 8 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Książki 2006

Wystawy (wybór)

2000

• Międzynarodowy Plener Osieki, Galeria Miejska w Koszalinie - “Czas i Miejsce dla Sztuki”
  • Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin - "18 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego"

• Sphere s.a., Belgia - "Sculptures et Dessins" (indyw.)
  • Galeria Centrum w Koszalinie - "Malarstwo"
  • Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego, Kamienna Góra (indyw.)
  • Muzeum Pomorza Środkowego - ”Polscy abstrakcjoniści od Stażewskiego do..."
  • Galeria Tower Building, Łódź - "Obrazy" (indyw.)

2002

• Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin - "19 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego"

• Pałac Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie - "Obraz Roku"
  • Galeria Festiwalowa w Łodzi - "Malowane Nadzieją"
  • Dom Aukcyjny Rempex - wyst. przedaukcyjna Fundacji Kultury Polskiej, Warszawa
  • Galeria Cankova, Łódź
  • Bunkier Sztuki, Kraków - "Dla Kasi"
  • Muzeum Kinematografii, Łódź - "Monika Krygier, Andrzej Olawa Olawiński i studenci" (wyst. plakatu towarzysząca Camerimage)

2004

• Muzeum Pomorza Środkowego - "O tym co można odkryć po drugiej stronie obrazu…” (jubileusz 80–lecia muzealnictwa w Słupsku)

• Galeria Festiwalowa, Łódź - "Malowane Nadzieją"
  • Muzeum Narodowe w Szczecinie - "Continuum"
  • Galeria ...Krótko i Węzłowato, Łódź - "Znaki" (w ramach obchodów 60-lecia Politechniki Łódzkiej, indyw.)

• Galeria Willa, Łódź - "Czas" (wyst. książki)
  • Galeria ...Krótko i Węzłowato, Łódź - "Mistrz i Uczeń"

2007

• National Print Museum, Dublin, Irlandia - "TIME" - International Book Art Festival
  • Galeria BWA w Krośnie
  • Galeria BWA "DESIGN" we Wrocławiu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
  • Książnica Pomorska w Szczecinie
  • Galeria BWA w Kielcach
  • Galeria BLOK, ASP im. Wł. Strzemińskiego - "W Dialogu z Ojcem" (indyw.)

• Muzeum Plakatu w Wilanowie - "Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki"
  • Galeria Epicentrum, Chełmek
  • Płocka Galeria Sztuki, Płock
  • Zentralbibliothek, Bremen, Niemcy - "Die Zeit"