Pracownicy akademiccy

2

Instytut Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz

Jest wykładowczynią projektowania i Kierowniczką Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie zgłębia tajniki i możliwości struktur żakardowych, angażując studentów w poszukiwanie niekonwencjonalnych sposobów zastosowania tej tradycyjnej technologii.

Refleksja nad prawem do powoływania nowych artefaktów skutkuje zwróceniem większej uwagi na komentowanie otaczającej rzeczywistości i przyjęciem postawy krytycznej, zarówno w roli twórczyni, jak i projektantki. Najbardziej zainteresowana odkrywaniem przestrzeni na styku dyscyplin, spekulatywnie, ale także naprawczo.

Obecnie jest dyrektorką Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz na Wydziale Sztuk Projektowych. Uczestniczyła w międzynarodowych wystawach, m.in. Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi (2016, 2019), wystawie „Za wolność” (2019), Textile Art of Today (2018-2019), Biennale WTA 2019 w Madrycie, „Działy otwarte / Działy zamknięte” – wystawa jubileuszowa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (współkuratorka i uczestniczka), brała udział w obu edycjach wystawy Polska Szkoła Tkaniny – Desa Unicum 2020, 2021, prezentowała swoją twórczość także w Portugalii podczas wystąpienia w ramach Contextile 2020 Talks.

W 2021 roku została zaproszona na rezydencję artystyczną i wystawę indywidualną „Soft woven voices” podczas biennale tkaniny artystycznej BIEN w Słowenii, brała udział w Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu 2019, 2021 oraz konferencji Textile Talks „Przyszłość wolności”.

Kuratorowała wystawę „Future Man 2052” w ramach Brussels Design September 2020, a rok wcześniej napisała artykuł „W stronę dizajnu odpowiedzialnego i inkluzywnego” do monografii „Odnawialna przestrzeń projektowania”.

Wraz z firmą Most i dyplomantką Aleksandrą Milewską zdobyła godło must have 2020 przyznawane przez radę ekspertów w ramach festiwalu Łódź Design.

Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu – Muzeum Sztuk Użytkowych, oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry