Pracownicy akademiccy

Instytut Fotografii i Multimediów

W latach 2002-2005 studiowała w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie w 2005 roku uzyskała dyplom licencjacki z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Wydawniczej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Tyczkowskiego. W 2005 roku studiowała fotografię w londyńskiej University of Westminster. W 2009 roku obroniła tytuł magistra na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w Pracowni Grafiki Wydawniczej prowadzonej przez prof. Stanisława Łabęckiego. Od 2012 roku pracowała na stanowisku asystenta w Pracowni Obrazowania Fotograficznego prowadzonej przez prof. Marka Domańskiego. W 2018 roku uzyskała tytuł doktora sztuki na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Fotografii i Multimediów w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania i Materializacji Fotografii.

Twórczość w zakresie fotografii i działań z wykorzystaniem obrazu rejestrowanego (obiekty, instalacje, działania przestrzenne). Pokazywała swoje prace m.in.: w Royal Academy w Londynie, w Los Angeles Center of Photography, w galerii Antenna w Nowym Orleanie, galerii 21 w Budapeszcie, galerii Zero w Berlinie, galerii Laba w Brescii, Imaginarium w Łodzi, BWA w Kielcach i BWA we Wrocławiu. Brała udział w festiwalach takich jak Loch Camera Festival w Iserlohn, Fotofestiwal w Łodzi, Festiwal Sztuka i Dokumentacja w Łodzi oraz TiFF we Wrocławiu.