Filename: miniatura.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg

Miło nam poinformować, że Julia Leszczyńska studentka III roku Pracowni Projektowania Ubioru Specjalistycznego i Sportowego, należącej do Instytutu Ubioru, zakwalifikowała się do półfinału międzynarodowego konkursu Arts of Fashion, organizowanego przez The Arts of Fashion Foundation.

Pomimo pandemii do konkursu zgłosiło się aż 397 studentów projektowania ubioru z 30 krajów, którzy reprezentowali aż 103 uczelnie wyższe. Do półfinału zakwalifikowało się 50 uczestników.

Prace konkursowe oceniało jury, w skład którego weszli wybitni eksperci z dziedziny mody, m.in. ilustrator mody Aurore de la Morinerie, CEO Ateleiere Montex Marii Roques, kurator wystaw poświęconych modzie Sylvie Marot, a także projektantki mody: Alicia Declerck, Emily Moon, Peggy Huynh Kinh oraz Zhanna Belskaya.

Pokaz kolekcji konkursowych odbył się we wrześniu w Paryżu w Musée des Arts Décoratifs w Luwrze.

Portfolio Julii Leszczyńskiej

Serdecznie gratulujemy!