Serdecznie zapraszamy pracowników uczelni, jak i studentów, do udziału w II Międzynarodowym Kongresie „Klimatyczna Regeneracja Miast”, który odbędzie się w EC1 - Miasto Kultury w dniach 7-8 czerwca.

W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.

Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele uczelni, samorządów terytorialnych, organizacji miejskich, ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych m. in.

• Elisa Ferreira, Komisarz ds. Spójności i Reform, Komisja Europejska,
  • Kacper Kępiński, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki,
  • dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska,
  • dr hab. prof. IETU Marta Pogrzeba, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych,
  • Szymon Tumielewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwo Środowiska,
  • dr Håkan Tropp, Dyrektor programowy, Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wody.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, natomiast wymagana jest rejestracja kongres.regeneracjamiast.pl

Więcej na temat wydarzenia zamieszczone jest w załącznikach:

Zaproszenie na Kongres

Informacja prasowa

Poszukujemy też wolontariuszy, który będą mogli wesprzeć organizację Kongresu i obsługę gości.

Zapraszamy serdecznie!