Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Drodzy studenci!

Miło nam poinformować o kolejnej edycji inicjatywy, która powstała dzięki staraniom Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP, czyli wydarzeniu „Gra o Karierę – Biuro Karier dla Ciebie”. Jest to ogólnopolski projekt, którego realizacja planowana jest w dniach 16-20 maja 2022 r.

W ramach projektu Biura Karier w całej Polsce mają możliwość organizacji warsztatów, szkoleń, także z doradztwa zawodowego, lub innych wydarzeń, w których mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni zaangażowanych w tę inicjatywę.

Zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniu. Lista Biur Karier wchodzących w skład projektu będzie opublikowana na dedykowanej stronie internetowej (graokariere.wordpress.com) wraz z opisem wydarzeń i linkami do zapisów. Ponieważ zapisy wydarzeń trwają do końca kwietnia br., zachęcamy Państwa do odwiedzenia ww. strony od 1 maja br. i skorzystania z wydarzeń organizowanych w ramach inicjatywy.

UWAGA! Prosimy o zapisywanie się przy pomocy e-maili w domenach uczelni. W przeciwnym przypadku zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaangażowała się w organizację wydarzenia, przygotowując webinary – treść i tematykę zamieszczamy poniżej.

JAK ZAPISYWAĆ SIĘ NA SPOTKANIA

Aby móc uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o czytelne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie skanu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na wskazany w formularzu e-mail zostanie do Państwa wysłany link z zaproszeniem na spotkanie, które odbędzie się za pośrednictwem platformy WEBEX.

Serdecznie zapraszamy!

Opis spotkań organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi:

Partner w AOMB Polska
Data: 18.05.2022
Godzina: 10.00-12.00
Temat: Ochrona własności intelektualnej, praw autorskich, umów

Opis:
W jakim nastroju będą Twoje pomysły, gdy nie będziesz ich chronić?
Rodzaje praw własności intelektualnej, wybór ochrony, jak skutecznie zakazywać naruszenia i powielania swoich pomysłów, relacje między różnymi typami ochrony, utwory pracownicze, licencje i umowy przenoszenia praw.

Wojewódzki Urząd Pracy
Data: 16-20.05.2021
Godzina: 9.00-14.00
Temat: Testy w selekcji – czas oswoić to zwierzę

Opis:
Interesują Cię Twoje predyspozycje zawodowe?
Interesuje Cię praca w zawodach wymagających specyficznych predyspozycji?
Szukasz pracy, a nie wiesz, czego się spodziewać podczas rekrutacji?
Zastanawiasz się, jakich argumentów użyć, by opisać swoją osobę?

Nie zwlekaj! W ramach „Gry o Karierę” skontaktuj się z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi i bezpłatnie weź udział w zdalnej analizie predyspozycji zawodowych i osobowościowych.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach 16-20 maja 2022 r., w godz. 9.00-14.00:

Kontakt:

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Wydział Międzynarodowego Pośrednictwa Pracy
Data: 17.05.2022
Godzina: 10.00-11.30
Temat: Może Twoja praca czeka na Ciebie w Europie

Opis:
Sieć EURES (EURopean Employment Services – Europejskie Służby Zatrudnienia) została powołana w 1993 r. na mocy unijnych przepisów prawnych przez Komisję Europejską. EURES działa we wszystkich państwach członkowskich UE i EFTA ,mając na celu wspieranie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy.
Tematem spotkania będzie:

• sieć EURES,
  • usługi EURES dla poszukujących pracy,
  • portal EURES - usługi EURES online,
  • europejskie narzędzia wspierające mobilność,
  • programy wspierające mobilność młodzieży,
  • bezpieczne wyjazdy do pracy.

Instytut Badań Edukacyjnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Data: 18.05.2022
Godzina: 12.30-14.30
Temat: Od kompetencji do kwalifikacji - czyli jak rozwijać swoją karierę zawodową?

Opis:
Jakie kompetencje warto rozwijać bo są najbardziej poszukiwane przez pracowników?
Czym są kwalifikacje rynkowe i dlaczego warto sprawdzać Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji?
Jak rozwijać karierę zawodową poprzez różne ścieżki edukacyjne? Czyli life long learning w praktyce. Zaprojektuj swoje portfolio w oparciu o kompetencje i kwalifikacje.

Instytut Badań Edukacyjnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Data: 19.05.2022
Godzina: 11.30 - 13.00
Temat: Odznaka + "Open badges" - polski system do wydawania, przechowywania i udostępniania cyfrowych poświadczeń.

Opis:
Czym są "Open badges" i czemu służą?
Którzy pracodawcy wprowadzili już system "Open badges" lub planują to zrobić?
Kilka słów o projekcie Odznaka +, realizowanym przez IBE
Zaprojektuj własną kwalifikację i Odznakę +