Filename: artysta_zawodowiec.jpg

W imieniu organizatora - Fundacji Sztuki Polskiej ING - zapraszamy do udziału w  szóstej edycji projektu Artysta-Zawodowiec.

25.03, 18:00 – 20:00, Вера Залуцкая, Ася Цісар, Українські художни_ці в Польщі.

Як не загубити себе у процесі інтеграції, мережа контактів, професійна спільнота, способи фінансування мистецьких проєктів та співпраця з польськими інституціями. Гайд по тому, що потрібно знати про польську систему мистецтва. Лекція українською та російською мовами.

Artysta-Zawodowiec to projekt edukacyjny dla artystów i artystek sztuk wizualnych oraz osób studiujących w uczelniach i na wydziałach artystycznych. Jak co roku wyjątkowe grono ekspertów i ekspertek w dziedzinie sztuki współczesnej opowie o narzędziach i praktykach pomocnych w zawodowym funkcjonowaniu w świecie sztuki.

Pierwsza część programu składa się z dziewięciu wykładów online, które odbędą się między 28 marca a 11 kwietnia (poniedziałek - czwartek, 18:00 - 20:00). Po zakończeniu części wykładowej zaprosimy uczestniczki i uczestników do zapisów na indywidualne konsultacje portfolio, podczas których będzie można porozmawiać o własnej twórczości z prowadzącymi. Wśród tej grupy wyłonimy około 10 osób, które zaprosimy do Letniej Szkoły, czyli programu mentoringowego.

Tegoroczną edycję rozpoczynamy nietypowo – spojrzymy w przyszłość i poszukamy wsparcia w kulturze regeneracji. Skupimy się także na pozaakademickiej edukacji oraz uniwersalnym zagadnieniu ochrony przed dyskryminacją. Nie zabraknie również tematów najbardziej oczekiwanych przez uczestniczki i uczestników, takich jak wycena prac czy autoprezentacja. Wykłady poprowadzą: Katarzyna Roj, Łukasz Gorczyca, Mikołaj Sobczak, Karolina Kędziora, Kuba Szreder, Elżbieta Jabłońska, Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Anna Baca oraz Marianna Dobkowska i Magdalena Komornicka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.