Programy kształcenia

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków z Katedry Malarstwa i Rysunku Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP, który odbędzie się 18 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 w Galerii Aula (Ip. Centrum Promocji Mody, ul. Wojska Polskiego 121).

W wystawie biorą udział studenci następujących pracowni:

  • Pracownia Rysunku I (dr Katarzyna Miller),
  • Pracownia Rysunku II (prof. Zbigniew Purczyński)
  • Pracownia Rysunku III (prof. Andrzej Grenda)
  • Pracownia Rysunku IV (prof. Zdzisław Olejniczak)


Wystawa to przekrojowy i skondensowany obraz tego, co powstaje na zajęciach w pracowniach. Wiodącym tematem ćwiczeń jest tu studium z natury, studium modela. Podczas ćwiczeń, dla których fundamentem jest wnikliwa i aktywna obserwacja otaczającej rzeczywistości, studenci poznają tajniki warsztatu i technologii rysunku, rozwijają świadomość plastyczną, poszukując indywidualnej drogi twórczej i własnego sposobu artystycznej wypowiedzi. Oglądając prace studentów można dostrzec, że tzw. ”rzeczywistość”, z którą przyszli twórcy mierzą się podczas studiowania natury, jest przez nich nie tyle biernie odtwarzana, co powoływana do życia na nowo, przekształcana i przefiltrowywana przez pryzmat wrażliwości, charakteru i naturalnych predyspozycji każdego z nich.

Na wystawie można obejrzeć prace zróżnicowane stylistycznie, zrealizowane w różnych technikach rysunkowych. Począwszy od swobodnych szkiców i wprawek warsztatowych, znajdziemy tu dopracowane studia aktów i rysunki angażujące wyobraźnię, w których natura widzialna była jedynie inspiracją i pretekstem do kreowania własnych światów, własnych rzeczywistości. Ekspozycja będzie czynna do 25 kwietnia 2015 r.

Wystawa odbywa sie w ramach XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP