• plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Postawa”, na której zaprezentowane zostaną fotografie Maryi Aviarkiyevej i Szymona Perzanowskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 czerwca 2019 roku (wtorek) o godz. 15.15 w Galeria Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10).

Ekspozycja potrwa do 14 września 2019 r.

***

Wystawa jest konfrontacją dwóch spojrzeń na fotografię, dwóch historii złożonych na zasadzie prowokującego kontrastu. Pierwsza opowieść to konceptualny dialog z przeszłością, w której linearnie przeplatają się ze sobą czasy, druga to emocjonalne wrażeniowe szkice, wspomnienia i zauważone gesty zawieszone w nieokreślonym miejscu i czasie.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace kursowe Maryi Aviarkiyevej – studentki II roku Wydziału Sztuk Wizualnych specjalizacji fotografia i multimedia, które powstały w ramach przedmiotu: techniki rejestracji obrazu oraz cykl fotografii Szymona Perzanowskiego studenta II roku Wydziału Grafiki i Malarstwa, które powstały w ramach przedmiotu: wybrane zagadnienia z fotografii.

Obie realizacje powstały pod moim kierunkiem.

Anita Osuch
Kurator wystawy

Maryia Aviarkiyeva
Urodzona 2 października 1996 roku w Mińsku (Białoruś), studentka specjalności fotografia i multimedia na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoich pracach często podejmuje tematy związane z istotą i zachowaniem człowieka, szuka odpowiedzi na pytania związane z wpływem historii, otoczenia i środowiska na kształtowanie się istoty ludzkiej. Dla artystki istotnym aspektem fotografii jest decydujący moment, czyli ulotna chwila na zawsze zamknięta w kadrze.

Szymon Perzanowski
Urodzony w 1996 r. Absolwent Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu na kierunku fotografia (2016). Aktualnie student II roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fotografuje sytuacje ze swojego otoczenia, które wyłapuje w przestrzeni miejskiej.

Serdecznie zapraszamy!

galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl