Struktura

Filename: miniatura.jpg

Już od dzisiaj można zapisywać się na pierwsze spotkanie z Katarzyną Słobodą oraz Izą Szostak, które odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w Pracowni Multimediów (sala nr 13, ul. Wojska Polskiego 121)

Tematem tegorocznych warsztatów będzie performatywność, choreograficzność i cielesność w praktykach sztuk wizualnych. Wspólnie z Katarzyną Słobodą, kuratorką Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Izą Szostak, choreografką/tancerką zastanawiać będziemy się nad kwestią cielesności (która nie koniecznie wiąże się z ciałem ludzkim), jak również różnicą między performatywnością a choreograficznością oraz tym, jak uruchomić ich dynamiczną relację w procesie odbioru, jak również tworzenia sztuki. Będziemy pracować z obiektem, spojrzeniem, ciałem, czasem i przestrzenią otwierając się na eksperyment z użyciem wybranego przez studentów medium (finałem pracy nie musi być performans!).

Celem realizowanego we współpracy z Muzeum Sztuki programu jest wprowadzenie studentek i studentów w teorię i praktykę tworzenia wystawy, która w tym roku zaplanowana jest na 17.05.2019 w sali wystaw czasowych na parterze ms1 (Więckowskiego 36) z dodatkowym działaniem w ramach Nocy Muzeów (18.05.2019). W ramach zajęć przewidziane są dwa spotkania na wystawach czasowych w Muzeum Sztuki (Prototypy 01: Dom Mody Limanka. Nowa kolekcja oraz Zjednoczona Pangea).

***

Iza Szostak - tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Autorka spektakli m.in. „RE//MIX- Merce Cunningham”, “Ciało. Dziecko. Obiekt.”, „Europa. Śledztwo”, „Balet koparyczny”, „National Affairs”, „PRIV”. Interesuję ją perspektywa nowego materializmu, który dostarcza narzędzi do postrzegania materii jako aktywnej i sprawczej. Tworzy choreografię w oparciu o systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Przetwarza obrazy ze sztuk wizualnych, filmu, badań antropologicznych i własnej biografii. Traktuje choreografię jako instrument do tworzenia nowego porządku. Współtworzy warszawski kolektyw Centrum w Ruchu.

Prowadzący zajęcia: Daniel Muzyczuk, Katarzyna Słoboda, Iza Szostak
Opieka: Katarzyna Słoboda