Strona główna W Mariusz Włodarczyk

wlodarczyk mariusz

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz
Mariusz Włodarczyk

Urodzony w 1961 w Łodzi. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1984-89. Dyplom w Pracowni Projektowania Systemów Użytkowych u prof. Jerzego Derkowskiego na Wydziale Form Przemysłowych.

Od 1990 dydaktyk macierzystej uczelni, w latach 2005/2008 pełni funkcję prodziekana, w latach 2008/2012 funkcję dziekana Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2008 roku uzyskuje tytułu doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, a 2006 roku profesora nadzwyczajnego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Główny obszar działalności – projektant wzornictwa przemysłowego Od 1996 współtworzy pracownię projektową Autorskie Studio Projektowe Chróścielewski Włodarczyk specjalizującą się w projektowaniu wzorniczym produktów, architekturze wnętrz i komunikacji wizualnej. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów produktów obecnych na rynkach krajowych i europejskich, zrealizowanych dla firm: Amica, Behr, Cersanit, Niewiadów, Zelmer, Steca, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Instytut Wzornictwa, Polski Związek Karate Tradycyjnego i innych. Twórca licznych opracowań graficznych i projektów z dziedziny architektury wnętrz, między innymi ośrodka Japońskich Sportów i Sztuk Walki w Starej Wsi.

Architektura Grafika Wzornictwo