Instytut Ubioru kształci projektantów mody, obuwia, akcesoriów, kostiumografów i profesjonalistów w zakresie projektowania odzieży sportowej, specjalistycznej oraz bielizny.

Proces projektowy uzupełniony jest nauką konstrukcji i technologii oraz działaniami warsztatowymi w taki sposób, aby Student mógł samodzielnie realizować autorskie projekty.

Unikatowy program nauczania bazuje na połączeniu działalności artystycznej i projektowej. Powołując się na filozofię naszego Patrona - Władysława Strzemińskiego - w procesie projektowym wykorzystujemy wnioski z indywidualnych doświadczeń malarskich, rysunkowych i rzeźbiarskich.

Absolwenci Instytutu Ubioru kreują współczesny polski przemysł odzieżowy, współpracując m. in. z Reserved, Mohito, Cropp, CCC, Tatuum, Top Secret, Diverse, 4F, Big Star.

Po skończeniu studiów na kierunku Projektowanie ubioru, nasi Studenci aktywnie tworzą własne marki, odnosząc sukcesy w kraju i za granicą: Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Ilona Majer i Rafał Michalak /MMC Studio, Dawid Woliński.

Kolekcje Studentów i Absolwentów Instytutu Ubioru odnoszą sukcesy w wielu konkursach, m. in. Złota Nitka, Łódź Young Fashion, Art of Fashion, Fashion Designer Awards.

Co roku organizujemy Galę Debiuty (pokaz najlepszych kolekcji licencjackich) i Galę Dyplomową (najlepsze kolekcje magisterskie), w których Jury zasiadają wybitni specjaliści kreujący świat mody w Polsce (styliści i dziennikarze magazynów ELLE, Wysokie Obcasy, K MAG, LaMode.info, Fashion Magazine).

Kadra Instytutu Ubioru to najlepsi profesjonaliści w dziedzinie projektowania ubioru i kostiumografii, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.

Od 2020 roku w ramach zajęć w Instytucie Ubioru organizujemy Warsztaty z Mistrzami - absolwentami najlepszych europejskich szkół projektowych - Central Saint Martins z Londynu i Antwerp Fashion Department.

Zapraszamy do Instytutu Ubioru ASP w Łodzi!